Βραβεύτηκε σήμερα αναρτημένη ανακοίνωση στο 11ο Πανελλήνιο Συνέδριο Οικολογίας (HELECOS 11) με πρώτο συγγραφέα τον Αποστόλη Στεφανίδη, Υποψήφιο Διδάκτορα στο Τμήμα Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών.
Στεφανίδης Α, Φωτιάδης Γ, Τζωρτζακάκη Ό, Willemse L, Κατή Β. 2023. Οικολογία και διατήρηση δύο ενδημικών και απειλούμενων ειδών Ορθοπτέρων της Οίτης, του Τυμφρηστού και των Βαρδουσίων. Η έρευνα πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της διδακτορικής διατριβής του Αποστόλη, με αντικείμενο δύο ενδημικά και απειλούμενα είδη εντόμων: Parnassiana tymphrestos και Oropodisma tymphrestosi. Η διατριβή υποστηρίζεται από το Ελληνικό Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας (ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ.) στο πλαίσιο της «4ης Προκήρυξης ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. για Υποψήφιους/ες Διδάκτορες» (Αριθμός Υποτροφίας: 11266)
Μπράβο στον Αποστόλη! Έφερε το κύπελο στο ΒΕΤ! Μπράβο και σε όλους τους φοιτητές του ΒΕΤ που έκαναν εξαιρετικές παρουσιάσεις. Περήφανοι για τους φοιτητές του Τμήματός μας!
![May be an image of 1 person and text](https://scontent.fath6-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/384236605_702349495277220_7664506193588500254_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg_p843x403&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=49d041&_nc_ohc=i0esRNmnOgEAX_uw7jt&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=00_AfD2npLFBQoCJh7LA18CHdwodQBzU8mBQ_ZZwU23aJmWCg&oe=652738D2)
See Insights and Ads
Boost post
All reactions:
55