Επιτυχία για το εργαστήριο μας!!

Βραβεύτηκε σήμερα αναρτημένη ανακοίνωση στο 11ο Πανελλήνιο Συνέδριο Οικολογίας (HELECOS 11) με πρώτο συγγραφέα τον Αποστόλη Στεφανίδη, Υποψήφιο Διδάκτορα στο Τμήμα Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών.
Στεφανίδης Α, Φωτιάδης Γ, Τζωρτζακάκη Ό, Willemse L, Κατή Β. 2023. Οικολογία και διατήρηση δύο ενδημικών και απειλούμενων ειδών Ορθοπτέρων της Οίτης, του Τυμφρηστού και των Βαρδουσίων. Η έρευνα πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της διδακτορικής διατριβής του Αποστόλη, με αντικείμενο δύο ενδημικά και απειλούμενα είδη εντόμων: Parnassiana tymphrestos και Oropodisma tymphrestosi. Η διατριβή υποστηρίζεται από το Ελληνικό Ίδρυμα Έρευνας και Καινοτομίας (ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ.) στο πλαίσιο της «4ης Προκήρυξης ΕΛ.ΙΔ.Ε.Κ. για Υποψήφιους/ες Διδάκτορες» (Αριθμός Υποτροφίας: 11266)
Μπράβο στον Αποστόλη! Έφερε το κύπελο στο ΒΕΤ! Μπράβο και σε όλους τους φοιτητές του ΒΕΤ που έκαναν εξαιρετικές παρουσιάσεις. Περήφανοι για τους φοιτητές του Τμήματός μας!
May be an image of 1 person and text
See Insights and Ads